Šveitsis keelati koroonaviiruse tõttu kõik üle tuhande osavõtjaga üritused

 (5)
Šveitsis keelati koroonaviiruse tõttu kõik üle tuhande osavõtjaga üritused
Genfi autonäituse ettevalmistused katkestatiFoto: Salvatore Di Nolfi, AP

Šveitsi valitsus teatas täna, et keelab koroonaviiruse tõttu viivitamatult kõik avalikud ja eraüritused, millel osaleb üle tuhande inimese. Keeld kehtib vähemalt 15. märtsini.

Ürituste hulgas, mida see puudutab, on näiteks iga-aastane Genfi rahvusvaheline autonäitus, mis pidi toimuma 5.-15. märtsil ja kus käib tavaliselt kümneid tuhandeid inimesi. Näituse ärajäämist kinnitasid ka korraldajad, vahendab Associated Press.

„Me oleme teadlikud, et sellel meetmel on oluline mõju avalikule elule,” ütles Šveitsi siseminister Alain Berset. „Siiski oodatakse, et see samm annab tõhusa kaitse Šveitsi inimestele ja rahvatervisele. See peaks ära hoidma või aeglustama haiguse levikut Šveitsis, seega aeglustades selle tempot.”

Vähem kui tuhande osavõtjaga ürituste korraldajad peavad koostama ohuhinnangu koos pädevate kantonivõimudega, et otsustada, kas ürituse saab läbi viia, teatas valitsus.

Berset’ sõnul suuri kontorihooneid või avalikke hooneid ei suleta.

Šveitsis on teatatud 15 kinnitatud nakatumisjuhtumist.

Valitsus on tunnistanud haiguspuhangu „eriolukorraks”, mis on riigi epideemiaseaduse järgi kolmeastmelisel hädaolukorra skaalal teine aste.

Lisaks Genfi autonäitusele jäävad ära traditsiooniline Baseli karnevalirongkäik, suusamaraton ja mitmed jalgpallimatšid.

Pole teada, kas keeld puudutab ka kohtumisi ÜRO peakorteris Genfis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!