Šveitsis keelati koroonaviiruse tõttu kõik üle tuhande osavõtjaga üritused

 (5)
Šveitsis keelati koroonaviiruse tõttu kõik üle tuhande osavõtjaga üritused
Genfi autonäituse ettevalmistused katkestatiFoto: Salvatore Di Nolfi, AP

Šveitsi valitsus teatas täna, et keelab koroonaviiruse tõttu viivitamatult kõik avalikud ja eraüritused, millel osaleb üle tuhande inimese. Keeld kehtib vähemalt 15. märtsini.

Ürituste hulgas, mida see puudutab, on näiteks iga-aastane Genfi rahvusvaheline autonäitus, mis pidi toimuma 5.-15. märtsil ja kus käib tavaliselt kümneid tuhandeid inimesi. Näituse ärajäämist kinnitasid ka korraldajad, vahendab Associated Press.

„Me oleme teadlikud, et sellel meetmel on oluline mõju avalikule elule,” ütles Šveitsi siseminister Alain Berset. „Siiski oodatakse, et see samm annab tõhusa kaitse Šveitsi inimestele ja rahvatervisele. See peaks ära hoidma või aeglustama haiguse levikut Šveitsis, seega aeglustades selle tempot.”

Vähem kui tuhande osavõtjaga ürituste korraldajad peavad koostama ohuhinnangu koos pädevate kantonivõimudega, et otsustada, kas ürituse saab läbi viia, teatas valitsus.

Berset’ sõnul suuri kontorihooneid või avalikke hooneid ei suleta.

Šveitsis on teatatud 15 kinnitatud nakatumisjuhtumist.

Valitsus on tunnistanud haiguspuhangu „eriolukorraks”, mis on riigi epideemiaseaduse järgi kolmeastmelisel hädaolukorra skaalal teine aste.

Lisaks Genfi autonäitusele jäävad ära traditsiooniline Baseli karnevalirongkäik, suusamaraton ja mitmed jalgpallimatšid.

Pole teada, kas keeld puudutab ka kohtumisi ÜRO peakorteris Genfis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543