Suurbritannia teatas terrorivõrgustiku tabamisest ja langetas ohutaset

 (23)
Theresa May
Theresa MayFoto: Justin Tallis, AFP/Scanpix

Suurbritannia peaminister Theresa May teatas täna terroriohu langetamisest kõrgeimalt kriitiliselt tasemelt eelviimasele tõsisele tasemele, mis tähendab, et rünnaku oht ei ole enam vahetu.

May sõnul tuleb inimestel endiselt püsida valvel ja teavitada võime kahtlastest isikutest või tegevustest, vahendab The Guardiani uudisteportaal.

Terroriohu eelviimane tase tähendab, et uue rünnaku toimumine on jätkuvalt väga tõenäoline.

Ühendkuningriigi terroritõrjepolitsei juht Mark Rowley teatas reedel veendumusest, et suurem osa võrgustikust, kes oli sellenädalase terroriakti taga, suudeti kindlaks teha ja tabada. Viie päeva jooksul vahistas politsei 11 terrorikahtlusega inimest, kellest kaks täna hommikul.

Foto: OLI SCARFF, AFP/Scanpix
Seotud lood:

Ööl vastu teisipäeva sai kontserdi- ja spordihalli Manchester Arena ühe sissepääsu juures aset leidnud terrorirünnakus surma vähemalt 22 ja vigastada pea 60 inimest, nende seas hulgaliselt lapsi.

Enesetapurünnaku järel tõsteti terroriohu taset ja saadeti suuremate linnade tänavatele korrakaitsejõududele appi mitusada sõjaväelast.

Võtmetähtsusega kohtades nägi seetõttu sel nädalal politseinike asemel sõjaväelasi, kuna see võimaldas võimudel suunata rohkem jõude patrullidesse.

Terroriakti eest võttis vastutuse terroriorganisatsioon Islamiriik, mille väitel oli Liibüa juurtega noormees Salman Abedi nende sõdur.