Suurbritannia peaministri isa taotleb Prantsusmaa kodakondsust

 (3)
Suurbritannia peaministri isa taotleb Prantsusmaa kodakondsust
Stanley JohnsonFoto: Steve Ross/Capital Pictures

Suurbritannia peaministri Boris Johnsoni isa, endine parlamendiliige Stanley Johnson taotleb Prantsusaa kodakondsust, et säilitada pärast Brexitit oma sidemed Euroopaga.

Stanley Johnson hääletas referendumil Euroopa Liitu jäämise poolt ja taotleb nüüd Prantsusmaa kodakondsust, sest tema ema Irene sündis Versailles’s, vahendab The Independent.

Selle paljastas peaministri tulihingelisest eurofiilist õde Rachel oma värskes raamatus „Rake’s Progress“.

Rachel Johnson ütles, et tema isa on „teel Prantsuse kodanikuks saamisele, sest tema ema sündis Versailles’s ja tema vanaema Pariisis“.

„See on hea uudis – ka mina võin prantslaseks saada,“ lisas Rachel Johnson.

Perekonnale lähedane allikas ütle Sunday Timesile, et Johnson vanem taotles kodakondsust, et tema lapselapsed võiksid pärast Brexitit elada ja töötada Euroopa Liidus.

On laialdaselt teada, et Johnsonite perekonnas tekkisid Brexiti asjus erimeelsused, vaatamata Boris Johnsoni juhtivale rollile Suurbritannia Euroopa Liidust väljaviimisel.

Seotud lood:

Rachel Johnson ühines enne 2017. aasta valimisi Liberaaldemokraatliku Parteiga, olles hukka mõistnud konservatiivide toetuse Brexitile.

Brexiti referendumil tegi kampaaniat jäämise poolt ka Stanley Johnson, kes oli 1980. aastate alguses konservatiivide parlamendiliige.