Suurbritannia Brexiti-minister Dominic Raab astus tagasi

 (38)
Kokku on tagasi astunud neli ministrit
Suurbritannia Brexiti-minister Dominic Raab astus tagasi
Dominic RaabFoto: PETER NICHOLLS, REUTERS

Suurbritannia Brexiti-minister Dominic Raab astus tagasi, teatades, et tema südametunnistus ei luba toetada Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu vahelist kokkuleppekavandit. Tund hiljem teatas oma tagasiastumisest ka töö- ja pensionide minister Esther McVey.

Raab, kes on Brexiti pooldaja ja sai ministriks pärast David Davise tagasiastumist protestiks peaminister Theresa May Brexiti-plaanide vastu, on osa ministrite grupist, kes ei ole lahkumiskokkuleppe kavandiga rahul, vahendab BBC News.

Oma tagasiastumiskirjas ütles Raab, et ei saa leppekavandit toetada, sest Põhja-Iirimaa jaoks ette nähtud regulatoorne režiim kujutab endast väga reaalset ohtu Ühendkuningriigi terviklikkusele.

Raab lisas, et korraldus, mille eesmärgiks on Iirimaa ja Põhja-Iirimaa vahelise „kõva piiri” naasmise vältimine, annaks tulemuseks selle, et Euroopa Liidul oleks vetoõigus Suurbritannia lahkumise üle.

„Eelkõige ei saa ma kokku viia pakutud kokkuleppe tingimusi lubadustega, mis me andsime riigile oma manifestis eelmistel valimistel,” kirjutas Raab.

Veel on tagasi astunud Brexiti abiminister Suella Braverman ja Põhja-Iirimaa asjade minister Shailesh Vara.