Suri 1991. aasta augustiputšist Vassili Starodubtsev

 (10)
Suri 1991. aasta augustiputšist Vassili Starodubtsev
RIANovosti

1991. aasta augustiputši korraldanud Nõukogude Liidu erakorralise olukorra komitee endine liige Vassili Starodubtsev suri reedel 80 aasta vanusena. Starodubtsev on tegutsenud ka riigiduuma liikme ja Tuula oblasti kubernerina.

„Riigiduuma liige Tuula oblastist ja Tuula oblasti aukodanik Starobubtsev suri täna öösel. Minu siiras kaastunne lähedastele,“ ütles praegune kuberner Vladimir Gruzdev Twitteris RIA Novosti vahendusel.

Starobubtsev tundis end 80. sünnipäeva tähistamisel pühapäeval halvasti, sai südamerabanduse ja viidi haiglasse. Ta suri kell 4 öösel vastu reedet Tuula oblasti Novomoskovski linna haiglas.

Starodubtsev oli 1991. aasta augustiputši korraldanud riikliku erakorralise olukorra komitee üks kaheksast liikmest. Ebaõnnestunud riigipööre tõi endaga kaasa Nõukogude Liidu lagunemise.

Starodubtsevit, kes oli putši ajal kolhooside nõukogu juht – suhteliselt ebaoluline positsioon sõjaväelaste ja jõuministrite kõrval – pilgati putši ajal. Ajalehe Izvestija reporter küsis temalt: „Ja kes teie olete? Kes teid siia kutsus?“

Starodubtsev maetakse Tuula oblasti Spasskoje külla naise ja poja kõrvale, teatas Venemaa kommunistliku partei kohaliku osakonna esimees Oleg Lebedev.