Sünge nädalavahetus Soomes: 14 hukkunut

 (20)
Sünge nädalavahetus Soomes: 14 hukkunut
AFP/Scanpix

Liiklusõnnetustes, tulekahjudes ja vägivaldsetes kuritegudes hukkus nädalavahetusel Soomes üheksa inimest. Lisaks leiti veest neli uppunut ja sukeldumisõnnetusse sattunud mees suri hiljem haiglas.

Soome maanteedel suri nädalavahetusel viis inimest. Kõige rängem õnnetus juhtus pühapäeva öösel Poris. Teelt välja vastu puud sõitnud ja põlema süttinud autos hukkusid 15-, 17- ja 20-aastased noormehed. Autot juhtinud ja raskelt viga saanud 17-aastasel noorukil mõõdeti 1,3 promilline alkoholijoove, vahendab Ilta-Sanomat.

Laupäeval suri paarikümneaastane mees Laitilas teelt väljasõidu tagajärjel ning keskealine mootorrattur hukkus Jämsäs kokkupõrkes sõiduautoga.

Kolm inimest tapeti tulistamise teel. Mikkelis lasi 70-aastane mees laupäeva õhtul isetehtud relvaga maha oma 64-aastase naise ja seejärel iseenda.

Rovaniemis lasti laupäeval maha 40-aastane mees, kelle tapmises kahtlustatuna arreteeriti hiljem 27-aastane mees.

Iisalmis hukkus pühapäeval ridaelamuboksi tulekahjus 60-aastane mees.

Ka veekogudel oli nädalalõpp traagiline. Pühapäeval uppus Pirkanmaal Kangasalas ujuma läinud eakas mees. Põhja-Karjalas Lieksas uppus kanuuga ümber läinud ja kalavõrkudesse takerdunud mees. Teisel kanuus olnul õnnestus kaldale ujuda.

1949. aastal sündinud mees leiti laupäeval Põhja-Karjalas Juuas uppununa. Mees oli neljapäeval kalale läinud ega olnud koju naasnud.

Lahtis leiti pühapäeval mehe surnukeha, mis päästeameti hinnangul oli pikka aega vees olnud. Mehe isikut selgitatakse.