Strasbourgi viies ohver võis teised päästa palju suuremast veresaunast

 (121)
Strasbourgi viies ohver võis teised päästa palju suuremast veresaunast
Eile mälestati Strasbourgis rünnakuohvreid. Foto: Jean-Francois Badias/AP

Eelmisel nädalal toimunud Strasbourgi rünnaku ajal oli 29-aastane kurjategija üritanud väidetavalt tungida ühte kontserdipaika.

Eile õhtul suri saadud vigastustesse 36-aastane Poola kodanik Barto Orent-Niedzielski, kes oli eelmisel nädalal Strasbourgis toimunud rünnaku ohvriks langenud. Temast sai viies ohver.

„Minu vend Barto Pedro Orent-Niedzielski suri just. Ta tänab teid armastuse ja jõu eest, mida talle andsite," kirjutas tema vend Facebooki.

Orent-Niedzielski ja tema itaallasest sõber Antonio Megalizzi olid teisipäevase rünnaku ajal takistanud ründajal sisenemast kontserdipaika. Kui nad tulistajat, 29-aastast Chérif Chekatti märkasid, tormasid nad pealtnägijate hinnangul teda peatama.

28-aastane Megalizzi suri saadud vigastustesse möödunud nädala reedel.

Orent-Niedzielski ja Megalizzi kohta on öeldud, et nende otsustav tegutsemine võis Strasbourgis ära hoida 2015. aastal Prantsusmaal Pariisis toimunud rünnaku sarnase veresauna, mil Bataclani kontserdimajas kaotas elu 90 inimest.

Orent-Niedzielski oli töötanud europarlamendis giidina, lisaks korraldas ta Strasbourgis turistidele tuure. Megalizzi oli Strasbourgi sõitnud ajakirjanikuna kajastama europarlamendi täiskogu istungit.