Stockholmi rahutuste eest on vangi mõistetud vaid üks inimene, enamik juurdlusi on lõpetatud

 (19)
Stockholmi rahutuste eest on vangi mõistetud vaid üks inimene, enamik juurdlusi on lõpetatud
Foto: Ester Vaitmaa

Üle 90 protsendi Stockholmi Husby linnaosas mais toimunud rahtuste kohta algatatud juurdlustest on lõpetatud ning seni on vaid üks inimene süüdi mõistetud.

Pärast mais mitu nädalat kestnud rahutusi on vaid üks mees vangi mõistetud kahe auto mahapõletamise eest. Veel ühele mehele on määratud trahv relva- ja narkokuritegude eest, vahendab The Local.

400-st politseile teatatud juhtumist üle 90 protsendi uurimine on politsei poolt ilma süüdistust esitamata lõpetatud.

Nende uurimise eest vastutav Husby politseinik Daniel Ångman ütles, et kõige keerulisem on olnud kuritegude toimepanijate isikute kindlaks tegemine.

„Sellest suurema osa lahendamine on nüüdseks võimatu. Ei ole tunnistajaid, keegi ei ole midagi näinud. Seal oli palju inimesi, paljud neist maskides, oli pime ja paljud politseinikud pidid rohkem ennast kaitsma kui jõudsid vaadata, mis toimus,“ rääkis Ångman Rootsi Raadiole.

Ka valvekaamerate salvestused pole politseid suurt aidanud, sest suurem osa kuritegusid pandi toime pärast päikeseloojangut.

Ångman ja tema meeskond Västerorti politseis keskendub nüüd viimastele juhtumitele. Uuritakse kümmet erinevat intsidenti 16 kahtlusalusega.

„See ei pruugi kõlada väga suure numbrina,“ ütles Ångman. „Aga meie jaoks on see edu.“