Staažikaim revolutsionäär Fidel peab sünnipäeva

 (15)
Staažikaim revolutsionäär Fidel peab sünnipäeva
AFP/Scanpix

Kuuba revolutsiooni ja vabadusesaare pikaaegne juht Fidel Castro tähistab täna oma 83. sünnipäeva. Tihti igaveseks revolutsionääriks nimetatav Castro on pikka aega põdur olnud ja andis seetõttu võimu oma vennale Raúlile üle.

Hispaania infoagentuuri EFE teatel saareriigi elanikud siiski seoses elava legendi Fideli sünnipäevaga suuri pidustusi ei planeeri ning el commandantet õnnitletakse vaoshoitumalt kui varem 

Üheks põhjuseks miks erinevalt eelnevate kordadega pompöösseid üritusi ei tule, on tõik, et sarnaselt paljude teise riikidega, on ka Kuubat tabanud üleilmne majanduskriis. 

AP/Scanpix

Kuigi Kuubal on tühjad poeletid ja turud on nende „armastet Fidel" saanud elanikelt juba mitmeid kingitusi. Nii toimus näiteks Havannas „Mõtiskluste sõnastiku" esitlus. Raamat sisaldab endas peaaegu kahte tuhandet tsitaati Castro esinemistest ja intervjuudest.

1959. aastal koos kaasvõitlejatega Kuuba isevalitseja Fulgencio Batista kukutanud Fidel Castro andis pärast haigestumist ja rasket operatsiooni eelmisel aastal võimu saareriigis oma nooremale vennale Raúlile üle. 

Seotud lood: