Sri Lankal eksiti ohvrite kokkulugemisel: terrorirünnakus hukkunute arv vähenes drastiliselt

 (45)
Sri Lankal eksiti ohvrite kokkulugemisel: terrorirünnakus hukkunute arv vähenes drastiliselt
Terroriohvrite matused.AP

Sri Lanka kirikutes ja hotellides aset leidnud pommiplahvatuste ohvrite arv oli veel hommikustel andmetel 359, ent nüüd selgub, et suri ikkagi 253 inimest.

BBC kirjutab, et tegu oli lihtsalt inimliku kalkuleerimise veaga. Sri Lanka kaitseministri kohusetäitja Ruwan Wijewardene sõnas, et morgid andsid valed arvud. Mõningaid ohvreid oli loetud mitu korda.

Meedikute jaoks tegi olukorra keeruliseks see, et plahvatuste tagajärjel polnud laibad ühes tükis, oli väga palju kehaosi ja nende kokkulugemisel ja konkreetsete inimestega seostamisel tehti vigu.

Praeguseks on kõik lahkamised lõpetatud ja 253 peaks olema vähemasti praegustel andmetel õige number.

Sri Lanka valitsus süüdistab rünnakutes kohalikku islamistlikku rühmitust Rahvuslik Thowheed Jamaath. Vahistatud on 40 kahtlusalust. Esialgne uurimine näitab, et terrorirünnak oli kättemaks Christchurchi mošeetulistamise eest

Riigi president Maithripala Sirisena lubas riikliku julgeolekusüsteemi ümber korraldada. Sirisena väitis, et ohuraporteid ei jagatud temaga. "Julgeolekuametnikud, kes said välisriigilt luureraporti, ei jaganud seda minuga. Ma olen otsustanud asuda karmilt tegevusse nende ametnike vastu," ütles Sirisena.