Sri Lanka keelas islamistlike rünnakute tõttu näokatted

 (16)
Sri Lanka keelas islamistlike rünnakute tõttu näokatted
Foto: DANISH SIDDIQUI, REUTERS

Sri Lanka võimud keelasid täna pärast lihavõttepühal toimunud islamiäärmuslaste ohvriterohkeid rünnakuid kehtestatud eriolukorra raames naistel näokatete kandmise.

See abinõu peaks aitama julgeolekujõududel inimeste isikuid tuvastada. Endiselt käib jaht rünnakute võimalikele toimepanijatele ja neid toetanud isikutele, teatasid võimud Reutersi vahendusel.

Moslemikogukonnas kardetakse aga, et pikemaajaline keeld võib tekitada pingeid.

Võimud on hoiatanud, et 21. aprilli 250 inimest tapnud enesetapurünnakute taga olevad isikud kavandasid uusi rünnakuid ning kavas oli kasutada kaubikut ja sõjaväevormis terroriste.

„See on presidendi korraldus keelata igasugused rõivaesemed, mis katavad nägusid viivitamatult,” ütles Sri Lanka presidendi Maithripala Sirisena pressiesindaja Dharmasri Bandara Ekanayake.

Sri Lanka peaminister Ranil Wickremesinghe, kes on president Sirisenaga tülis, tegi avalduse, milles ütles, et palus justiitsministril koostada regulatsioonid burkakeelu kohta.

Sri Lanka islamiõpetlaste organisatsioon Kogu Tseiloni Jamiyyathul Ulama teatas, et toetab lühiajalist keeldu julgeolekukaalutlustel, aga on vastu igasugustele katsetele burkad seadusega keelata.

Sri Lanka umbes 22 miljonist elanikust on moslemeid 9,7 protsenti. Oma nägu katab täielikult vaid väike osa naistest.