Soomlasi solvanud Uus-Meremaa minister vabandas

 (18)
Soomlasi solvanud Uus-Meremaa minister vabandas
AFP/Scanpix

Uus-Meremaa transpordiminister Gerry Brownlee vabandas oma Soomet kritiseerinud sõnavõtu pärast, teatas Radio New Zealand. Brownlee sõnul olid Soomet puudutavad kommentaarid mõeldud huumorina. Esmaspäeval väljendas Brownlee väljaütlemiste pärast kahetsust Uus-Meremaa peaminister, kes kohtus Lõuna-Koreas Soome presidendi Sauli Niinistöga.

Brownlee kasutas eelmisel nädalal parlamendis esinedes Soomet ja Uus-Meremaad võrreldes värvikaid väljendeid, teatab YLE Uutiset.

„Soomes on suurem tööpuudus kui meil, väiksem majanduskasv kui meil, ta suudab vaevalt toita seal elavaid inimesi, seal on kohtutav mõrvade arv, rahvast peaaegu ei koolitata ja naisi ei austata,“ ütles Brownlee.

Nüüd väidab Brownlee, et kommentaarid olid mõeldud huumorina ja ta vabandab tekitatud pahameele pärast. Brownlee ütles, et on kindel, et uusmeremaalased on olnud igasuguste naljade objektiks paljudel juhtudel, kuid see pole neile pahameelt tekitanud.

Esmaspäeval avaldas Brownlee jutu pärast kahetsust Uus-Meremaa peaminister John Key, kes kohtus tuumajulgeoleku tippkohtumisel Lõuna-Koreas Soulis Soome presidendi Sauli Niinistöga.

Soome Canberra saatkonna ministernõunik Juha Parikka oli varem esmaspäeval palunud selgitust Brownlee avalduse kohta. Teisipäeval ütles Parikka Radio New Zealandile, et asi on nüüd lõpuni arutatud.