Soomes vägistasid kaks meest keset tänavat teismelise poisi

 (53)
Soomes vägistasid kaks meest keset tänavat teismelise poisi
AFP/Scanpix

Oulu linnas vägistasid kaks tundmatut meest laupäeva öösel teismelise poisi. Soome politsei peab juhtumit äärmiselt haruldaseks: kas või seetõttu, et rünnak leidis aset tänaval.

Kaks meest ründasid 14-aastast poissi kella nelja ajal öösel Maikkula linnaosas. Nüüd tegeleb kurjategijate otsimisega juba politsei, teatas YLE Uutiset.

"Poisi suhtes sooritatud kuritegu on üsna haruldane. Ma ei mäleta varasemast ajast ühtki sarnast juhtumit. Samuti on haruldane, et ohvrit rünnati keset tänavat. Suurem osa vägistamisjuhtumitest leiab tavaliselt aset elamutes või autodes," kommenteeris Oulu politsei ülemkomissar Kari Rantanen.

Politsei menetleb juhtumit lapse seksuaalset ärakasutamist ja vägistamist puudutavate paragrahvide alusel.

"Kurjategijad olid pikka kasvu, üks nendest oli teisest oluliselt tugevama kehaehitusega. Meestel olid seljas teksariided, ühel neist olid punased juuksed. Nad rääkisid soome keeles," selgitas ülemkomissar Rantanen.

Poiss oli olnud sõpradel külas ning oli parajasti teel koju. Mehed olid poisile midagi hüüdnud ning siis teda rünnanud. Ohver pääses pärast vägistamist koju, kus helistati juba hädaabinumbrile. Poiss viidi tervisekontrolliks Oulu Ülikooli haiglasse.