Soomes puutus koroonaviirusega kokku vähemalt 80 üle riigi suvilapeole kogunenud noort

 (5)
Soomes puutus koroonaviirusega kokku vähemalt 80 üle riigi suvilapeole kogunenud noort
Foto: Valery Vvoennyy

Kuopio lähedal asuvas Nilsiä omavalitsuses Tahkos sai vähemalt kaks noort nädalavahetusel peetud suvilepeol koroonaviiruse. Vähemalt kümnel on olnud sümptomeid.

17-20-aastastest noortest koosnenud seltskond saabus kohale erinevatest kohtadest üle Soome. Inimesi oli igal juhul Nilsiäst, Siilinjärvist, Kuopiost, Mikkelist, Kajaanist ja Helsingist, vahendab Iltalehti.

Pidu peeti kahes suvilas, millest ühes oli umbes 50 ja teises paarkümmend inimest.

„Kümmekond noort on saanud nädalalõpu jooksul ja selle järel koroonasümptomeid ja kaks on saanud nakkuse. Peamiselt ei ole need restoranis haigusega kokkupuutumised, aga ka see on alati võimalik, et keegi on põiganud restorani,” ütles Kuopio nakkushaiguste eest vastutav arst Raija Savolainen Iltalehtile.

Osa noortest oleks pidanud osalema sügisel toimuvatel gümnaasiumi lõpueksamitel.

„Nad on karantiinis, nii et nende osas lükkuvad eksamid järgmisse kevadesse,” ütles Savolainen.

Soomes teatati täna kokku 149 uuest nakatunust. Koroonaviirus levib seal praegu just noorte hulgas ja just sel viisil, millest käesolevas loos juttu on.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!