Soomes on on koroonaviirusesse nakatunud veel kaks inimest

 (214)
Koroonaviiruse test
Koroonaviiruse testFoto: JANE BARLOW, AFP

Soomes kinnitati kaks uut koroonaviirusesse nakatumist. Haigestunud on kooliealine laps ja pensionär, vahendab Ilta Sanomat.

Koroonaviirus tuvastati Helsingis ja Uusimaa piirkonnas. Nii laps kui ka pensionär said pärast testimist koju, kus neil tuleb isolatsioonis püsida. Nende tervislik seisund on hea.

Kaks nakatunut on lähedalt seotud Põhja-Itaaliast saabunud soomlannaga, kellel tuvastati koroona reedel. Sümptomid avaldusid tal kodumaal ja test tehti neljapäeval. Naine viibib samuti eraldatult kodus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!