Soomes kinnitati viimase ööpäevaga enam kui 100 koroonajuhtumit

 (97)
Espoo
EspooFoto: Heikki Saukkomaa, Lehtikuva

Soomes kasvas koroonaviirusesse nakatunute arv ööpäevaga enam kui 100 võrra.

Ainuüksi Helsingi ja Uusimaa tervishoiupiirkonnas tuvastati laupäeval 71 uut koroonaviirusesse nakatunut. Tegemist on suurima nakatunute arvu kasvuga seal ühe ööpäeva jooksul. Viimane suurim tõus oli päev varem, kui tuvastati üle poolesaja haigestunu, vahendab Soome ringhäälinguportaal Yle.

Mujal üle riigi tuvastati laupäeval veel 34 nakatunut, kasvatades ööpäevas tuvastatute arvu 105-ni. Tänaseks on Soomes tuvastatud kokku 623 koroonaviiruse juhtumit, neist 378 Helsingi ja Uusimaa tervishoiupiirkonnas.

Haiglates on 43 nakatunut, neist 12 vajavad intensiivravi.

Eile jättis esimene koroonaviirusesse nakatunud inimene Soome ka oma elu.

Ohver oli eakas, teatas Soome terviseamet, lisades, et "esimene koroonaviiruse surm Soomes on väga kahetsusväärne, kuid mitte ootamatu".

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!