Soomes jätkuvad torked Mart Helmele: rahandusminister meenutas kunagist päkapikuna töötamist, poodi otsitakse müüja asemel ministrit

 (225)
Soomes jätkuvad torked Mart Helmele: rahandusminister meenutas kunagist päkapikuna töötamist, poodi otsitakse müüja asemel ministrit
Foto: Ilmar Saabas

Soomes jätkub vastukaja siseminister Mart Helme halvustavale sõnavõtule peaminister Sanna Marini kunagise müüjana töötamise aadressil. Soome rahandusminister ja Keskerakonna esimees Katri Kulmuni meenutas oma tööd Jõuluvana postkontoris ja jaekaubandusettevõte S-ryhmä avaldas reklaami, milles otsib tööle ministrit.

„Eelmisel nädalal tekitas Eesti siseminister kära, viidates peaminister Sanna Marini tööajaloole poe kassapidajana. See on tähtis töö nagu kõik!

Igaühel meist on esimesi suvetöökohti ja ameteid, mida on peetud õpingute kõrvalt.

Minu algusaegade tööajalugu leidub nii 4H-st, Hesburgerist kui ka Jõuluvana Peapostkontorist Napapiirilt. Iga tööülesannet nautisin ja tundsin ennast hästi.

Põrkasin selle pildiga kokku juhustlikult nüüd enne jõule. Postipäkapikuna nägid, milline võimalus on turism Lapimaale ja kogu Soomele. Töö oli rahvusvaheline ja töökoht Santa Claus Main Post Office’is tore.

Igasugune töö on väärtuslik. Ainult tööd tehes Soome tõuseb! Oleme uhked Soome töö üle ja teeme seda edendavaid otsuseid!” kirjutas Kulmuni Facebookis.

Seotud lood:

S-ryhmässe kuuluv Helsingi kooperatiivkauplus HOK-Elanto avaldas ajalehes Helsingin Sanomat reklaami, milles otsitakse müüjat.

Sõna „müüjat” on aga maha tõmmatud ja kirjutatud selle asemele käsitsi „ministrit”. Lisaks sellele on sõna „poe” asemele kirjutatud „valitsuse”.