Soome valitsuse ministrid võisid koroonaviirusega kokku puutuda ja kõik läksid üle kaugtööle

 (19)
Soome valitsuse ministrid võisid koroonaviirusega kokku puutuda ja kõik läksid üle kaugtööle
Foto: Emmi Korhonen via www.imago-images.de

Soome ringhäälingu Yle teatel puutus riigi valitsus teisipäeval Helsingi Säätytalos toimunud nõupidamisel kokku koroonaviirusega. Kõik ministrid on nüüd kaugtööl.

Sündmuste ahel sai alguse sellest, et sotsiaal- ja tervishoiuminister Aino-Kaisa Pekonen ja tööminister Tuula Haatainen olid samas ruumis isikuga, kellel kahtlustatakse koroonaviirust.

Seda isikut on nüüd testitud ja testi tulemus peaks selguma kahe päeva jooksul.

Seejärel osalesid ministrid Pekonen ja Haatainen valitsuse nõupidamisel. Soome valitsuse teatel korraldati nõupidamine küll Säätytalo erinevates ruumides kaugühenduse abil, aga toimus ka ministrite omavahelisi näost näkku kohtumisi.

Kõik ministrid läksid üle kaugtööle ja täna plaanis olnud küsimustele vastamine on tühistatud. Kaugtöö näol on tegemist ettevaatusabinõuga.

„Peaminister on teinud otsuse, et ettevaatusabinõuna lähevad kõik ministrid ajutiselt üle kaugtööle vähemalt jooksva nädala lõpuni. Valitsus jätkab tööd normaalselt kaugühenduste abil,” öeldakse valitsuse avalduses.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!