Soome valitsus valmistab ette piiriületusreeglite karmistamist koroonaviiruse mutatsiooni tõrjumiseks

 (31)
Soome valitsus valmistab ette piiriületusreeglite karmistamist koroonaviiruse mutatsiooni tõrjumiseks
Krista KiuruFoto: Antti Aimo-Koivisto via www.imago-images.de

Soome valitsus otsustas eilsel istungil, et siseministeerium valmistab ette uusi piiranguid piiri ületamisel ja välisministeerium valmistab ette reisisoovituste karmistamist, et takistada koroonaviiruse uue mutatsiooni levimist, teatas perekonna ja põhiteenuste minister Krista Kiuru.

Soome valitsus arutas epidemioloogilist olukorda ja võimalikke piiranguid eile hilise õhtuni, vahendab Yle Uutiset.

„Uus koroonaviiruse mutatsioon tekitab suurt muret. Nagu kevadel on olukorras palju ebakindlust, asju, mida ei teata. Ägenemise riski oht on ilmne,” ütles Kiuru.

Kiuru lisas, et omavalitsused peavad kindlustama piiriületuskohtade ohutuse, mis tähendab näiteks testimist.

Piiriületusreegleid karmistatakse nii, et kõik piirile saabujad võidakse suunata testi tegema, teatas Kiuru.

Soomes on suuri piiriületuskohti, kus saabujate vood on suured, ja nendega on seotud väljakutseid, märkis Kiuru. Seetõttu on selge, et piiriületusreegleid karmistatakse. Kiuru sõnul tuleb kõik saabujad suunata testi tegema.

Väljakutsed on Kiuru sõnul Helsingi sadam ja Rootsi piir põhjas. Olukord Helsingi-Vantaa lennujaamas on Kiuru sõnul üsna läbilaskmatuks muudetud.

„Kui me ei saa ohtu piiril peatatud ja piisavalt rangeid meetmeid piirkondades, satume hiljem sel aastal raskesse olukorda,” hoiatas Kiuru.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!