Soome valitsus otsustas reisipiirangud Eesti suhtes taastada

 (29)
Soome valitsus otsustas reisipiirangud Eesti suhtes taastada
Foto: Eero Vabamägi

Soome valitsus teatas täna, et taastab alates esmaspäevast reisipiirangud teiste riikide hulgas ka Eesti suhtes. Euroopa Liidu sisepiiri kontrollist Eestiga loobuti alles eelmisel laupäeval.

Alates esmaspäevast võivad soomlased ilma karantiinita reisida vaid kuude Euroopa riiki, vahendab Yle Uutiset.

„Ohutute riikide” nimekirjas on Küpros, Läti, Leedu, Liechtenstein, Poola ja San Marino. Soome valitsus soovitab vältida asjatut reisimist kõigisse teistesse riikidesse.

Soome võib vabalt reisida vaid nendest riikidest, kus viimase kahe nädala jooksul on olnud alla 25 koroonajuhtumi 100 000 elaniku kohta.

Ohtlikest riikidest saabujad peavad jääma Soomes kahenädalasse eneseisolatsiooni. Lisaks sellele võivad tervishoiuvõimud määrata inimesi kohustuslikku karantiini.

Seotud lood:

Erand on tööreisiliiklus Soome ning Eesti ja Rootsi vahel. See on endiselt lubatud ja eneseisolatsiooni ei nõuta.

Kui Soome sisenemist piiratakse, ei tohi enam vastavast riigist vabaajareisile Soome tulla. Siis lubatakse ainult Soome naasmist, transiiti, tööle tulemist või muud vältimatut riiki sisenemist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!