Soome valitsus arutab meetmeid koroonaviiruse Briti tüve tõrjumiseks – muret teeb laevaühendus Eestiga

 (14)
Soome valitsus arutab meetmeid koroonaviiruse Briti tüve tõrjumiseks – muret teeb laevaühendus Eestiga
Foto: Eero Vabamägi

Soome valitsus arutab täna meetmeid koroonaviiruse ja eeskätt kergemini leviva Suurbritannia mutatsiooni tõrjumiseks. Muret teeb Eesti ja Soome vaheline laevaliiklus.

Keskne küsimus puudutab ulatuslike testimiste alustamist piiriületuskohtades, vahendab Demokraatti.

Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeerium on kiirustanud testimise korraldamisega vähemalt kõigis tähtsamates piiriületuskohtades, et uus kergemini leviv koroonaviiruse mutatsioon avastataks juba piiril.

Soome valitsus arutab meetmeid, millega saaks piiril testimist sujuvamaks muuta. Muret on tekitanud eeskätt sadamad ja Eestist tulevate reisijate arv.

Tallinna ja Helsingi vahelises laevaliikluses pakutakse nädala lõpust alates vabatahtlikke koroonateste juba laeval. Laeval testimist proovitakse reedel ühel laeval ja nädalavahetusel kõigil selle liini reisilaevadel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!