Soome Uusimaa maakonna isoleerimine lõpeb juba täna

 (15)
Soome Uusimaa maakonna isoleerimine lõpeb juba täna
Foto: Heikki Saukkomaa, AFP

Soome peaminister Sanna Marin teatas, et valitsus otsustas lõpetada Uusimaa maakonna isoleerimise muust riigist juba alates tänasest. Muud piirangud jäävad jõusse.

Valitsus soovitab siiski, et inimesed väldiksid igasugust asjatut reisimist, vahendab Ilta-Sanomat.

„Praegu ei ole aeg suvilasse minna,“ ütles Marin.

Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi hinnangu järgi võib Uusimaa liikumispiirangut iseenesest vajalikuks pidada. Siiski ei ole see enam vältimatu piirangumeede seaduses ette nähtud viisil, märkis Marin.

Siseminister Maria Ohisalo sõnul vabaneb nüüd ressursse maakonnapiiri valvamiselt muudesse ülesannetesse, näiteks väljakutsetele kodudest, mille arv on kriisi ajal kasvanud.

„Füüsilist lähedust tuleb veel vältida. Volbri ajal ei tohi pidutsema ega piknikku pidama koguneda,“ ütles Ohisalo.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!