Soome uus kaitseminister soovitab kaaluda naiste ajateenistust

 (7)
Soome uus kaitseminister soovitab kaaluda naiste ajateenistust
Soome sõdurid NATO õppusel Trident JunctureFoto: NATO

Soome värske kaitseminister Antti Kaikkonen (Keskerakond) ütles ajalehele Aamulehti, et riik võiks kaaluda naistele kahe või kolme kuu pikkuse tsiviilteenistuse kehtestamist.

Ta lisas, et naised ei peaks siiski olema kohustatud läbima samasugust sõjalist ajateenistust nagu mehed. Hiljuti toodi ajateenistus tagasi Rootsis, kus süsteem on kohustuslik ka naistele.

„On väga hea, et meie süsteem võimaldab naistel soovi korral sõjaväeteenistuses osaleda,” märkis Kaikkonen. „Võib-olla tuleks uurida, kas oleks kasulik, kui praeguse süsteemi täiendamiseks sooritaksid naised kahe või kolme kuu pikkuse tsiiviilteenistuse. Kas meil leidub täitmiseks sobilikke ülesandeid ja kas see annaks ühiskonnale ja osalejatele lisaväärtust?”

Uus valitsus plaanib praeguse riigikaitsesüsteemi analüüsimiseks luua parlamendi töörühma. Kaikkonen kinnitab, et kohustuslik ajateenistus jääb suure tõenäosusega ka tulevikus riigikaitse alustalaks. „Me vajame ajateenistust, Soome on geograafiliselt suur riik,” märkis Kaikkonen.