Soome tervishoiuametnik: Eestist tulevatel ehitusmeestel on huvi koroonatestist kõrvale hoida

 (15)
Soome tervishoiuametnik: Eestist tulevatel ehitusmeestel on huvi koroonatestist kõrvale hoida
Foto: OLIVIA RANTA, AFP

Soome Helsingi ja Uusimaa ravipiirkonna (HUS) diagnostikajuhi Lasse Lehtoneni sõnul tuleks välismaalt tulevatelt töötajatelt, näiteks Eesti ehitusmeestelt nõuda negatiivset koroonatesti tulemust.

Lehtonen juhtis tähelepanu sellele, et laevaga Soome saabujaid ei suunata masstestimisele, vahendab Verkkouutiset.

Üle piiri tulevad koroonajuhtumid on tekitanud Soomes uut muret pärast seda, kui maailmas on avastatud uusi, kergemini nakkavaid viiruse mutatsioone.

„Laevaga saabujaid ei suunata masstestimisele. Näiteks Eestist tulevatel ehitusmeestel on huvi testist kõrvale hoida, sest positiivne testitulemus tähendab palgata karantiini. Tööandjad peaksid seetõttu nõudma töötajatelt negatiivset testitulemust,” kirjutas Lehtonen Twitteris.

Soomlastele makstakse karantiini ajal karantiinipäevaraha. Lehtonen ei toeta seda, et samasugust hüvitist pakutaks ka välismaalt tulevatele töötajatele.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!