Siréni sõnul kästakse avalik-õiguslikul ringhäälinguettevõttel peagi ka Soomes keskenduda internetis ehk eelkõige veebilehel yle.fi rohkem liikuvale pildile ja helile. See viiakse ellu peaminister Sanna Marini valitsuse transpordi- ja kommunikatsiooniministri Timo Harakka juhtimisel koostatud seaduseelnõuga, mis on praegu kooskõlastusringil. Pärast seda läheb see arutamiseks Eduskuntasse.
Seaduseelnõu eesmärk on „muuta ettevõtet puudutav reeglistik Euroopa Liidu riigiabireeglitega vastavaks”.
Seaduseelnõu määrab „Yleisradio avaldatud teksti vormis sisu toetama peamiselt liikuvat pilti või heli sisaldavaid publikatsioone” nagu tele- ja raadiosaateid. Seda piirangut siiski leevendatakse mitmete eranditega.
Seaduseelnõu lubab endiselt teksti ilma liikuva pildi ja helita näiteks „kiirete uudisteolukordadega seotud uudissisus”.
Siréni sõnul toimub ajakirjanduse ühtlustumine interneti kõiki võimalusi ärakasutavaks. Yle meelitas 2010. aastatel tekstipõhise ajakirjanduse professionaale ja trükimeediaks nimetatud väljaanded õppisid samal ajal oma artiklites kasutama üha rohkem liikuvat pilti ja heli.
Seaduseelnõu võib seda ühtlustumist aeglustada, aga vaevalt saab see seda ära hoida, usub Sirén.
Selliseid teksti vormis ajakirjanduse piiranguid on näiteks Rootsi, Taani ja Saksamaa avalik-õiguslikel ringhäälingutel, aga Norras mitte.
Siiski on kõigi nende ringhäälinguorganisatsioonide veebilehtedel ühendatud tekst, fotod, liikuv pilt ja heli enam-vähem samasugustel internetile omastel viisidel.
Soomes on seaduseelnõu taustal Meedialiidu kaebus Euroopa Komisjonile 2017. aastast. Meedialiit on meediaettevõtte Keskisuomalainen Oyj tegevjuhi Vesa-Pekka Kangaskorpi juhitud meedia- ja graafilise valdkonna ettevõtete huve kaitsev organisatsioon.
Meedialiidu sõnul avaldab Yle tänapäeval „internetiajalehte”, mille tegemiseks kasutab igal aastal miljoneid eurosid. Meedialiit leiab, et need miljonid on valdkonnas konkurentsi moonutav ebaseaduslik riigiabi.
Euroopas ei ole Meedialiidu kaebus eriti erandlik. Erinevaid sama laadi kaebusi on esitatud näiteks Taanis, Prantsusmaal, Iirimaal, Belgias, Portugalis, Hispaanias ja Hollandis.