Soome sadamatesse saabujaid kontrollitakse nüüdsest samamoodi nagu lennureisijaid ja ühistransport on neile keelatud

 (21)
Tallink. Sadam. Helsingi
Tallink. Sadam. HelsingiFoto: Eero Vabamägi

Soome saabuvate reisijate karantiinipraktikat laiendati lennujaamadelt sadamatele. Saabuvat reisijat kontrollitakse edaspidi nii kaua, kuni ta lahkub sadamast asjakohasel viisil.

Helsingi linna tervishoiuteenuste juht Leena Turpeinen ütles, et uus karantiinipraktika võeti sadamates kasutusele täna hommikul. Korraldus sadamate karmima kontrolli kohta tuli sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumilt eile, vahendab Yle Uutiset.

„Ministeeriumi korralduse järgi hakkasime organiseerima samasugust kontrolli reisisadamatesse nagu on juba kasutusel Helsingi-Vantaa lennuväljal,“ ütles Turpeinen. „Oleme olnud Helsingi Läänesadamas laevadel vastas hommikust alates.“

Reisijatele antakse enne piiri ankeet, milles nad kirjeldavad oma tervislikku seisundit.

Sadamasse saabuvad reisijad jaotatakse kaheks. Hingamissümptomitega reisijad saadetakse tervishoiupersonali juurde ja neile tehakse koroonatest.

„Pärast testi kaardistatakse võimalik ravivajadus. Kui sümptomeid ei ole, läheb reisija kahenädalasesse karantiini oma koju või korraldatud majutusse,“ ütles Turpeinen.

Ilma sümptomiteta reisijad sõidavad takso või oma autoga koju või korraldatud majutusse. Eeldatakse, et karantiini minnakse koju. Ühistranspordi kasutamine on välismaalt saabuvatel reisijatel keelatud.

Seotud lood:

Helsingi piirkonna ühistranspordikeskus HSL teatas eile, et alates tänasest trammid tervishoiuvõimude soovitusel Läänesadamasse üldse ei sõidagi.

Helsingis saabub reisilaevu Vuosaari sadamasse, Läänesadamasse ja Lõunasadamasse.

Soome valitsuse otsusega peavad kõik välismaalt Soome naasvad inimesed olema kaks nädalat karantiinis.

Turpeineni sõnul ei olnud enne keskpäeva sadamatesse saabunud ühtki sümptomitega reisijat.

Reisiliiklus on praegu Helsingi sadamates rahulik. Reisijaid saabus Turpeineni sõnul enne keskpäeva Eestist ja Saksamaalt Travemündest kokku umbes paarsada.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!