Soome rahvusringhääling allus väidetavalt peaminister Sipilä survele ja jättis tema skandaaliga seotud lood avaldamata

 (8)
Soome rahvusringhääling allus väidetavalt peaminister Sipilä survele ja jättis tema skandaaliga seotud lood avaldamata
Juha SipiläFoto: Thierry Charlier, AFP

Väljaande Suomen Kuvalehti teatel jättis Soome rahvusringhääling Yleisradio (Yle) mitmeid peaminister Juha Sipilä Terrafame’i skandaaliga seotud uudiseid ja lugusid avaldamata Sipilä surve tõttu.

Yleisradio-sisene skandaal sai alguse sellest, kui Sipilä saatis tema huvide konflikti kahtlustest kirjutanud Yle ajakirjanikule „kümmekond“ kriitilist e-kirja, milles ütles muu hulgas, et ei usalda Yleisradiot absoluutselt.

Suomen Kuvalehti teatel otsustas Yle ajakirjanduslik juhtkond seejärel panna riiulile mitmeid Sipilä ning ettevõtete Terrafame ja Katera Steel sidemeid puudutavaid artikleid. Sipilä ise jättis ära kokku lepitud esinemise telesaates „A-studio“.

Ära jäeti muu hulgas Sipilä e-kirjadest kavas olnud uudislugu ja vestlus televisiooni hommikuprogrammis ning ajakirjanik Ruben Stillerile tehti lausa vallandamisega ähvardav hoiatus, kui ta skandaali käsitlevat saadet ette valmistas.

Suomen Kuvalehti teatel rääkis sellest anonüümselt kolm Yle töötajat.

Yle uudiste ja päevakajaliste saadete vastutav peatoimetaja Atte Jääskeläinen eitas väiteid ajakirjanike vaigistamise kohta.