Soome politsei tabas "sariuputaja" Joensuust

 (7)
Soome politsei tabas "sariuputaja" Joensuust
Foto: Ilmar Saabas

Soome politsei tabas laupäeval varem tagaotsitavaks kuulutatud ja meedias "sariuputaja" nime saanud kurjategija Joensuust.

51-aastane Pekka Seppänen viibis kohtu loal protsessi ajal vabaduses, kuid sel nädalal ta kohtuotsuse kuulutamise ajaks kohtusaali ei ilmunud. Seejärel kuulutas politsei ta tagaotsitavaks. Spekuleeriti, et mees võis olla põgenenud Venemaale või koguni Eestisse.

Tõele see ei vastanud, sest Seppanen tabati Joensuu linnast ühe teise inimese juhitud autost. Politsei toimetas ta esialgu jaoskonda, hiljem juba vanglasse karistust kandma. Vastupanu mees ei osutanud, vahendab ERRi uudisteportaal.

Põhja-Karjala esimese astme kohus mõistis teisipäeval süüdi meedias "sariuputaja" nime saanud mehe ja karistas teda 14 aasta ning kuue kuu pikkuse vanglakaristusega.

Kontiolahti 51-aastane elanik Pekka Seppänen mõisteti süüdi kahes tapmises, kolmes tapmiskatses, kupeldamises, vägivallakuriteos ja surma põhjustamises raskendavatel asjaoludel.

Kuriteod leidsid aset aastatel 2007-2014. Uputamised ja tapmiskatsed toimusid Viinijärvi piirkonnas, kus asuva samanimelise järve kaldal oli Seppänenil suvila.

Ohtliku süüdistatava kohtuprotsessi ajaks vabadusse jätmine pälvis Soome meedias palju kriitikat.