Soome politsei tabas Myyrmäe tulistamises osalenud kolmanda eestlase

 (47)
Täiendatud!
Myyrmäe sündmuskohal
Foto: Andres Putting

Soome politsei teatel tabasid nad täna välismaalasest mehe, keda kahtluastatakse novembri lõpul eestlaste osalusel aset leidnud Myyrmäe tulistamisintsidendis osalemises.

Kahtlusalune, kelleks on juba pikemat aega Soomes elav 32-aastane mees, peeti kinni möödunud reedel Lahtis, vahendas Yle.

Meest kahtlustatakse raskes kallaletungis ning relvakuriteos. Homme taotleb politsei kohtult tema vahi alla võtmist. Mees on üle kuulatud, kuid kadunud on intsidendis kasutatud tulirelv.

Soome uurimistalituse juht Kimmo Hyvärinen rääkis Iltalehtile, et tabatud meest kahtlustatakse kaks korda inimese pihta tulistamises ning et mees olevat seda ka ise tunnistanud.

Kadunud relva kohta rääkis aga Hyvärinen, et kahtlusalune tõi välja ühe koha, kus see võiks olla ning seda infot kontrollitakse esimesel võimalusel.

Samuti kinnitas politseikomissar, et kõik eestlased väidavad üksteist varasemalt tundvat.

Tulistamisintsidendis osalenud teine mees on endiselt vahi all ja kolmas endiselt haiglaravil.

Meediast on varem korduvalt läbi käinud ja Delfile on kinnitatud, et novembri lõpus Soomes Vantaas Myyrmäe raudteejaamas toimunud tulistamise osalised olid kolm eestlast, kes omavahel arveid klaarisid.

Delfi kirjutas ka juhtunust ja selle tagamaadest pikemalt eelmisel nädalal.