Soome poliitikud hindasid kõige nirumaks ministriks estofiilist haridusministri Krista Kiuru

 (25)
Soome poliitikud hindasid kõige nirumaks ministriks estofiilist haridusministri Krista Kiuru
Foto: Tanel Meos

Soome poliitikute ja kodanike seas viidi läbi küsitlus, kus tuli hinnata ametis olevaid ministreid kümne palli süsteemis. Poliitikud hindasid valitsuse kõige nõrgemaks lüliks haridus- ja kommunikatsioonimistri, tuntud estofiili Krista Kiuru (sd), kes sai keskmiseks hindeks 6,1.

Parima hinde oma poliitikutest kolleegidelt sai majandusminister Jan Vapaavuori (kok) 8,5. Teisele kohale hinnati tööminister Lauri Ihalainen (sd), kes sai hindeks 8,3, kolmandale kohale tuli välisminister Erkki Tuomioja (sd) hindega 8,2, kirjutas Ilta-Sanomat.

Soomlased hindasid samuti kolmeks parimaks ministriks Vapaavuori, Ihalaineni ja Tuomioja, ainult teises järjekorras. Soomlaste meelest on parim minister Tuomioja, teisele kohale hinnati Ihalainen ja kolmandale Vapaavuori.

Valitsuse naisministrid said kehvemad hinnangud nii kolleegidelt kui ka rahvalt. Poliitikute hinnete edetabeli kõige lõpus oli Kiuru ees kultuuri- ja eluasememinister Pia Viitanen (sd), keskkonnaminister Sanni Grahn-Laasonen (kok) ja sotsiaal- ja tervishoiuminister Laura Läty (kok).

Rahva meelest on Yle küsitluse järgi kõige halvem minister siseminister Päivi Räsänen (kd).

Soome parlamendi 200 liikmest vastas küsitlusele 60 liiget. Uuringu käigus küsitleti jaanuari ja veebruari jooksul rohkem kui 1000 soomlast.