Soome peaminister Marin: kui koroonapiirangud tuleb uuesti kehtestada, on selle inimlik ja majanduslik hind karm

 (84)
Soome peaminister Marin: kui koroonapiirangud tuleb uuesti kehtestada, on selle inimlik ja majanduslik hind karm
Foto: John Thys, AP

Soome peaminister Sanna Marin hoiatas täna Twitteris kodanikke, et kui koroonaviirusealane olukord riigis halveneb, võidakse uuesti piiranguid tarvitusele võtta.

„Kui haigusolukord Soomes halveneb, võidakse piiranguid uuesti tarvitusele võtta. Nende inimlik ja majanduslik hind on aga karm. Ehk peame meeles hügieeni ja ohutu vahemaa eest hoolitsemise eriti tundmatute inimestega asju ajades. Head suve,” kirjutas Marin.

Soomes tegelikult küll lõdvendatakse homme koroonaepideemia tõttu kehtestatud piiranguid. Kaugtöösoovitus enam ei kehti ja lõdvendatakse kogunemispiiranguid. Sise- ja välisruumides võib taas korraldada üle 500 inimese kogunemisi, kui peetakse kinni Soome Tervise ja Heaolu Instituudi ning kultuuriministeeriumi juhistest.

Marin palus kodanikel ka karantiinist kinni pidada, kui nad välismaalt tagasi saabuvad.

„Kui oled viibinud ainult kodumaal või sellele vastavas rahuliku haigusolukorraga riigis, võid tervena tööl käia, kasutada teenuseid ja kohtuda näiteks sõprade ja sugulastega. Kui sul on mingisuguseid haigussümptomeid, väldi füüsilisi kontakte ja mine koroonatesti tegema,” kirjutas Marin.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!