Soome õhuväe kõrgeid ohvitsere kahtlustatakse teenistuskuritegudes

 (34)
Soome õhuväe kõrgeid ohvitsere kahtlustatakse teenistuskuritegudes
Foto: Lehtikuva, REUTERS

Soome Karjala lennuflotilli endise ülema vastu on esitatud süüdistus ametiseisundi kuritarvitamises, teenistuskuriteos ja auhaavamises ning Soome õhuväe ülema vastu teenistuskuriteos või alternatiivselt ettekavatsemata teenistuskuriteos.

Süüdistused on seotud 2017. aasta septembris Inaris korraldatud vabatahtlikel kordusõppustel toimunuga. Lennuflotilli tollase ülemana tegutsenud kolonel Markus Päiviöt kahtlustatakse sõjaväelaste käitumiskoodeksi rikkumises ning alluvate sobimatus kohtlemises tema juhitud õppuse ajal, vahendab Yle Uutiset.

Koloneli ülemusena tegutsenud õhuväe ülemat Sampo Eskelineni kahtlustatakse oma kohustuse täitamata jätmises, sest ta ei alustanud viivitamata eeluurimist. Kaebus koloneli tegevuse kohta esitati 2017. aasta 18. detsembril. Õhuväe ülem käivitas eeluurimise kaitseväe algatusel.

Prokuratuuri teatel on nii kolonel Päiviö kui ka ülem Eskelinen oma süüd eitanud. Kaitsevägi teatas, et hindab süüdistuste tõttu Eskelineni positsiooni ja võtab vajaduse korral tarvitusele meetmed. Päiviö viidi eelmise aasta veebruaris üle teisele tööle.

Kahtlusaluste kõrgete auastmete tõttu hakatakse asja arutama teise astme kohtus.