Soome keskkriminaalpolitsei uurib riigireetmist

 (5)
Soome keskkriminaalpolitsei uurib riigireetmist
Foto: Andres Putting

Soome keskkriminaalpolitsei uurib riigi julgeolekut puudutava salajase informatsiooni leket. Äärmiselt harva ette tuleva riigireetmise uurimine on avalikkuse eest varjatuna kestnud juba aasta ja on nüüd lõpusirgel.

Keskkriminaalpolitsei kahtlustab, et Soome välisjulgeolekut või huve puudutavad riigisaladused on sattunud valedesse kätesse, kirjutab Ilta-Sanomat.

Asjast pole varem avalikkusele midagi räägitud ja politsei on sellest rääkides endiselt väga sõnakehv. Keskkriminaalpolitsei kinnitab vaid seda, et uurimist alustati 2009. aasta suvel ja see on peagi lõppemas. Koostööd on tehtud ka kaitsepolitseiga.

„Tegemist on salastatud informatsiooniga, nii et ma ei saa asja õigupoolest kuidagi kommenteerida,” ütles juurdluse juht Erkki Rossi.

Kahtlustatav kuritegu on riigisaladuse paljastamine. See on riigireetmisena määratletav tegu, mille eest võib karistada nelja kuu kuni nelja aasta pikkuse vanglakaristusega.

Keskkriminaalpolitsei on konfiskeerinud materjale rahvastikuregistrikeskusest ja ettevõttest Fujitsu Services. Lisaks on huvi tuntud Vene ettevõtte vastu, millele Fujitsu Services 2004. aastal ühe oma äriüksuse maha müüs.