Soome kaitsepolitseinikud kaebasid tööandja kohtusse

 (6)
Soome kaitsepolitseinikud kaebasid tööandja kohtusse
Foto: Andres Putting

Enam kui 40 Soome kaitsepolitseiameti (supo) tsiviiltöötajat kaebas tööandja kohtusse seoses võrdõiguslikkust puudutava tüliga. Helsingi kohtusse laekunud hagi taga on 33 kaitsepolitsei naistöötajat ja 11 meest.

Soome kaitsepolitsei juhtkond kuulis hagist esimest korda eile hommikul. Asejuht Petri Knape hinnangul on hagiavalduse esitamine kohtusse "huvitav", kirjutab Helsingin Sanomat.

"Ilmselt seostub see juba paar aastat üleval olnud tüliga nn Helsingi-lisaga seoses. Kui saame ametliku kinnituse, oleme valmis kommenteerima rohkem," ütles Knape eile õhtul.

Helsingi-lisatasu makstakse supo politseinikele, kuid ei maksta tsiviiltöötajatele. Soome pealinna kalleid hindu korvava lisa suurus on vähem kui 200 eurot (umbes 3000 Eesti krooni suuurune summa) kuus.

Helsingi eeslinnades Vantaas või Espoos töötavad ametnikud saavad väikesemat lisatasu. Knape kinnitusel on tööturul tegutsejate esindusorganisatsioonid leppinud sellises korras politseinikele kokku läbirääkimistel ja seetõttu ei saa seda tsiviilteenistujatele maksta. Nüüd on aga ka tsiviilteenistujad jõudnud järeldusele, et lisatasu tuleks maksta ka neile.

Helsingi-lisatasu ei maksta ka supo kõrgeimale juhtkonnale, kuid nende nimesid hagejate nimekirjas pole.