Soome ja Eesti poliitikud muljetavad kunagistest lihtsatest ametitest. Ansip oli betoonitööline, Stubb täitis šampoonipudeleid

 (67)
Soome ja Eesti poliitikud muljetavad kunagistest lihtsatest ametitest. Ansip oli betoonitööline, Stubb täitis šampoonipudeleid
Foto: Kristjan Lepp

Soome ja Eesti poliitikud võistlevad Twitteris selles, kes on alustanud tööelu kõige lihtsamas ametis. Teiste hulgas on peetud ametitest kirjutanud näiteks Andrus Ansip, Alexander Stubb, Taavi Rõivas ja Urmas Paet.

Ajendiks on siseminister Mart Helme halvustav sõnavõtt Soome peaministri Sanna Marini kui endise „müüjatüdruku” aadressil.

Ansip kirjutab, et oli keskkooli ajal tõstukijuht viljakuivatis ja on teinud ka betoonitööd ning on selle üle uhke.

Soome endine peaminister Stubb teatab, et alustas karjääri šampoonipudeleid täites ja küpsetades hamburgereid legendaarses Carrolsis.

Rõivas vastab, et oli ajalehemüüja ja koolivaheaegadel abitööline laos.

Paet teatab, et alustas karjääri maasikakorjajana Soomes, mis oli tore ja õpetlik aeg.

Põlissoomlasest Soome parlamendi liige Riikka Purra märkis, et on kahtlane, kui poliitikul ei ole selja taga tööliseametit. Ise on ta olnud postiljon, ettekandja, kassapidaja, lõbustuspargi töötaja, McDonald’si töötaja, müüja ja lapsehoidja.

Endine Põlissoomlane Simon Elo on olnud müüja, telefoni teel klienditeenindaja, aednik, restoranitöötaja ja annetuste koguja.