Soome ilmateenistus: täna jõuab kohale rajutuul, Soome lahel on oodata 2,5-meetriseid laineid

 (76)
Vihma ja äikest on oodata ka Eestis!
Soome ilmateenistus: täna jõuab kohale rajutuul, Soome lahel on oodata 2,5-meetriseid laineid
Foto: Kenno Soo

Täna saabub Soome lõuna- ja lääneosasse madalrõhuala, mis liigub päeva jooksul ida suunas ja toob kaasa tugeva tormi koos vihma ja äikesega, teatas Soome meteoroloogiainstituut.

Soomes tabab tugevaim torm prognooside järgi riigi edelaosa ja Uusimaa maakonda. Ilmateenistuse teatel võib tuul kohati ulatuda 20 meetrini sekundis. Merel prognoositakse tuulekiiruseks 13-17 meetrit sekundis, mis toob Soome lahel kaasa rohkem kui 2,5-meetrised lained.

Rahvusringhäälingu ilmateadlane Joonas Koskela soovitab Lõuna-Soome elanikel õues viibivad esemed ohutusse kohta viia, uksed-aknad sulgeda ja arvestada võimalusega, et murduvad puud võivad kaasa tuua elektrikatkestusi. Õhtuks liigub rajutuul edasi ida poole.

Positiivsest küljest toob madalrõhuala kaasa kauaoodatud vihma. Lõuna-Soomes on olnud viimaste aastakümnete põuaseim kevadsuvi ja metsad on tuleohtlikud.

Vihmahood ühes äikesega jõuavad ka Eestisse

Soome vihma ja äikest toov madalrõhkkond on ka Eestisse jõudnud ja vihmahood levivad läänest itta. Kohati võib olla äikest. Puhub edela- ja läänetuul 7-12, puhanguti 17 m/s, saartel ja rannikul 10-14, puhanguti kuni 21 m/s. Õhutemperatuur on 16 kuni 21 kraadi.

Metsades püsib laialdaselt väga suur tuleoht.