Soome hävitajad tuvastasid eile Soome lahe kohal Vene pommitajaid ja hävitajaid

 (80)
Soome hävitajad tuvastasid eile Soome lahe kohal Vene pommitajaid ja hävitajaid
Foto: Ilmavoimat

Soome hävituslennukid F/A-18 Hornet käisid eile Soome lahe ja Läänemere põhjaosa kohal tuvastamas Vene sõjalennukeid, teatasid õhujõud.

Soome õhujõudude teatel oli tegemist kolme erinevat tüüpi lennukitega. Kui palju lennukeid kokku oli, ei teatata. Neid oli siiski rohkem kui kolm, aga mitte rohkem kui kümme, vahendab Helsingin Sanomat.

Lennukitüübid olid pommitaja Tu-160, õhuseirelennuk A-50 ja hävitaja Su-35. Soome õhujõud avaldasid lennukitest ka fotod.

Õhujõudude teatel Soome õhupiiri ei rikutud, vaid lennukid lendasid Soome lahe keskel asuvat rahvusvahelise õhuruumi riba mööda.

Vene uudisteagentuuri TASS teatel oli kaks pommitajat regulaarsel patrulllennul Läänemere kohal. Venemaa kaitseministeeriumi sõnul kestis lend üle seitsme tunni. Ministeerium teatas TASS-i vahendusel, et Vene lennukeid saatsid ka Rootsi ja Taani hävitajad.

Soome hävitajad kasutasid eile oma tegevuses ka ülehelikiirust, mistõttu oli Lõuna-Soomes Hämeenlinna ja Riihimäki piirkonnas ennelõunal kuulda helibarjääri ületamise pauke.

Küsitlus #118543