Soome ajakiri irvitab Eesti kohanimede üle

 (105)
kliima
Foto: DELFI

Soome ajakiri Hymy, mille peatoimetaja on eestlasi mahategevate artiklite poolest tuntud Sami Lotila, kirjutab soomlastele lõbu pakkuvatest kohanimedest Eestis ja Lätis.

Ajakirja Hymy andmetel pole eestlased küladele ja tänavatele naljakaid nimesid andnud siiski mitte vennasrahva lõbustamiseks, vaid tegemist on eesti sõnade erineva tähendusega.

Eestis satub tihti küladesse, mille nimi on Kulli (soome keeles „mehe suguelund”). Vändra kandis on aga koguni Kullimaa ja soomlaste andmetel on Kulli pandud isegi naiste nimeks. Hymy küsib, miks ei võiks Soomeski panna tüdrukutele nimeks Kulli. Lasteaias, koolis ja hiljem tööeluski oleks kindlasti väga lõbus.

Muna tähendab Hymy andmetel eesti keeles sama, mis soome keeleski, ehk siis sellel on kaks eri tähendust. Siinkohal väärib naljaka kohanimena äramärkimist Suur Munamägi. Suurel Munamäel käies soovitab Hymy külastada ka Suure Muna kohvikut.

Lisaks sellele mainitakse kohanimesid nagu Palli („munandikott”), Pillu („naise suguelund”), Kiima ja Sikana („seana”).

Tallinnas Kakumäel on aga Tulimulla tänav, mis meenutab soomlasele väljendit „mul tuli” ümberpööratult.

Riias on aga soomlaste (ja ilmselt eestlastegi) rõõmuks tänav nimega Perse. Perses võib ka ööbida, sest Riiast umbes 100 kilomeetri kaugusel Aizkraukles on sellenimeline võluv hotell.