Singapur teatas uute nakatunute arvu rekordilisest kasvust

 (40)
Singapur teatas uute nakatunute arvu rekordilisest kasvust
Foto: reuters

Singapur teatas täna varahommikul koroonaviirusesse nakatunute arvu uuest rekordilisest kasvust. Juhtumitest enamik olid seotud rahvarohkete ühiselamutega, kus elavad tuhanded võõrtöölised.

Jõukat linnriiki toodi algselt Covid-19 vastases ülemaailmses võitluses teistele eeskujuks, kuid haigusjuhtude arvu suurenemise tõttu on valitsus sealgi pidanud vastu võtma uusi meetmeid nakkuse ohjeldamiseks, vahendab uudisteagentuur AFP.

Tervishoiuministeerium teatas viimase ööpäevaga 728 uuest haigusjuhtumist, mis märgib suurimat ühepäevast tõusu alates kriisi algusest, kasvatades nakatunute koguarvu seal 4427-ni.

"Uute juhtumite arv ühiselamutes elavate töölubade omanike seas on märkimisväärselt kasvanud, tulenedes meie jätkuvatest pingutustest nakatunud töötajate aktiivseks testimiseks ja isoleerimiseks," seisis ministeeriumi avalduses.

654 nakatunut ehk umbes 90 protsenti uutest juhtudest tulid linna ühiselamutest.

200 000 Singapuri võõrtöölist, kes on peamiselt pärit Lõuna-Aasiast, elavad 43 ühiselamus üle Singapuri, moodustades olulise osa riigi tööjõust. Valdav osa neist on ehitustöölised, kes rassivad tavaliselt pikki tunde, teenides umbes 400–500 USA dollarit kuus linnriigi säravate pilvelõhkujate ja kaubanduskeskuste ehitamisel.

Valitsus on pärast kriitikalainet asunud tegutsema, kolides tuhanded võõrtöölised muudesse majutuskohtadesse - sealhulgas ujuvkompleksidesse -, et ühiselamuid tuulutada ja nakkusohtu vähendada.

Valitsus pakub karantiinis olevate ühiselamute juures süüa ja puhastusvõimalusi ning aitab juhtida elukorraldust rajatistes, mida tavaliselt hallatakse eraviisiliselt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!