Singapore Airlines'il ka probleemid Airbus 380 mootoritega

 (3)
Singapore Airlines'il ka probleemid Airbus 380 mootoritega
Reuters/Scanpix

Lennundusettevõtte Singapore Airlines võttis lennugraafikust maha kolm A380-tüüpi lennukikt, sest kontrollis avastati mootorites probleemid.

Suurbritannias Rolls Royce'i tehases valmistatud kolmes mootoris avastati ettevõtte teatel õlileke. Lennukid lennutatakse tagasi Sinagpuri, kus paigaldatakse uued mootorid, kirjutab AP.

A380-tüüpi lennukite mootoriprobleemid tõusid avalikkuse ette möödunud nädalalal, kui Austraalia lennundusettevõte Qantas lennuki mootor läks varsti pärast õhkutõusmist rikki ja lennuk sooritas õnneliku hädamaandumise Singapuri.

Qantas teatas esmaspäeval, et ettevõtte kolme A380 lennuki mootorites on avastatud õlileke. Qantasele kuuluvad antud tüüpi lennukid ei ole lennanud pärast möödunud nädalal aset leidnud probleeme. Rolls Royce teatas eile, et on teinud edusamme mootoririkete uurimisel, kuid ei soovinud võimalikke põhjusi veel kommenteerida.

A380 lennukeid kasutab ka Lufthansa, mis kontrollis oma lennukid üle pärast Qantasel ilmnenud probleeme. Praegu ei ole probleemidest teatatud ja A380 lennukid lendavad Lufthansas plaanipäraselt.