Seksiskandaali sattunud prints eitab süüdistusi

 (6)
Seksiskandaali sattunud prints eitab süüdistusi
Foto: Alastair Grant, AFP/Scanpix

Seksiskandaali sattunud Suurbritannia kuningakoja Yorki hertsog prints Andrew "eitab kategooriliselt" tema vastu esitatud süüdistusi, vahendab uudisteportaal Telegraph.

Süüdistus tuli välja 2008. aastal alaealise tütarlapsega seksimises süüdi mõistetud USA investeerimispankur Jeffrey Epsteini kohtudokumentidest, kus anonüümseks jäänud naine väidab, et teda sunniti printsiga seksima aastatel 1999-2002. Naine, kelle sõnul võib teda nimetada ka seksorjaks, oli toona alaealine.

Tema sõnul sunniti teda printsiga seksima nii Londonis, New Yorgis kui ka Kariibi meres asuval erasaarel, mis kuulus investeerimispankur Epsteinile.

Buckinghami palee pressiesindaja väitis eile, et tegemist on Ühendriikides toimuva kohtuvaidlusega, kus Yorki hertsog prints Andrew ei ole osaline ja seetõttu asja lähemalt ei kommenteeri. Kõneisiku sõnul ei vasta aga tõele väide, et prints Andrew on seksinud alaealistega või osalenud seksiorgiatel.

Prints Andrew on troonipärimisjärjestuses neljandal kohal.  Tema vend on prints Charles. Prints Andrew on meedia andmeil Epsteini, kes on mõistetud varasemalt vangi alaealise tüdruku prostitutsioonile õhutamise eest, sõber.