Schröder: NATO lõpetagu oma flirt Kiievi ja Tbilisiga

 (106)
Schröder: NATO lõpetagu oma flirt Kiievi ja Tbilisiga
Reuters/Scanpix

Juhul, kui NATO võtaks vastu otsuse mitte lubada Ukrainat ja Gruusiat oma liikmeks, siis see tugevdaks alliansi ja Venemaa vahelist usaldust, on Saksa endine liidukantsler Gerhard Schröder veendunud.

Saksamaa endine valitsusjuht tegi Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO) laienemisele suunatud avalduse oma eilsel kohtumisel Vene ja Saksa publikuga Kaliningradis, kirjutab KyivPost. 

„Euroopa Liidu ja Venemaa vahelised suhted, kaasarvatud julgeolekuteemalised, on olnud juba pikka aega katserežiimil. Olukorra heastamiseks tuleb rakendada efektiivseid meetmeid, mis kasvataksid usaldust," selgitas Schröder.

„Kõike seda arvesse võttes peaks NATO lõpetama oma liitumismängud Ukraina ja Gruusiaga," võttis Schröder oma mõtted kokku.

„Kui NATO korraldab militaarõppust Gruusias - riigis, mis oli hiljuti sõjategevuse tandriks, mille algatas ei tea kes - siis see on ju täielik tobedus. Allianss peaks arendama Venemaaga dialoogi, selle asemel, et julgustada seda avantüristist Saakašvilit," ütles Schröder.

Endine Saksa liidukantsler on praegu gaasihiiu Gazpromi palgal ja nõustab Läänemerd läbiva gaasitoru Nord Streami ehitust.