SBU vahistas Lõuna-Ukrainas 23-aastase Vene spioonitari

 (46)
SBU vahistas Lõuna-Ukrainas 23-aastase Vene spioonitari
Foto: VALENTÕN OHIRENKO, REUTERS

Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) teatas, et vahistas teisipäeval 23-aastase Vene kodanikust naise, kes tegeles Vene eriteenistuste ülesandel olukorra destabiliseerimisega Lõuna-Ukrainas.

Teates öeldakse, et 1991. aastal sündinud Maria Koleda saabus Hersonisse selle aasta 4. aprillil ning tema enese sõnul on see juba tema üheksas reis Ukrainasse, vahendab Interfax-Ukraina.

„5. ja 6. aprillil oli välismaalannal mitmeid kohtumisi Vene-meelsete liikumiste juhtide ja aktivistidega Hersonis ning ta külastas ka rajoonikeskusi, et tutvuda olukorraga kohapeal,“ öeldakse SBU teates.

Lisaks sellele võttis Koleda 7. aprillil SBU teatel vahetult osa kokkupõrgetest Mõkolajivi oblastiadministratsiooni juures, mille käigus kasutas tulirelva ja haavas enese sõnul kolme inimest. Pärast seda naasis Koleda Hersoni oblastisse.

SBU operatiivtöötajad tegid kindlaks, et 8. aprillil kandis Koleda oma kuraatorile Venemaal ette, et aktivistidel on piiramatus koguses isevalmistatud lõhkekehi ning et on jõutud kokkuleppele, et nad saavad tulirelvi. Koleda teatas ka kahe diversioonigrupi ettevalmistamisest (seitse inimest Hersonist ja kuus Nova Kahhovkast), et saata nad Donetskisse massirahutustes osalema.

Seotud lood:

„Koleda sai ka käsu selgitada välja Ukraina riikliku piirivalveteenistuse Krimmi ja Ukraina mandriosa piiril asuvate töötajate relvastusealane olukord ning kas isikutel, kellel SBU on keelanud Ukrainasse sisenemise, on võimalik legaalselt või läbipääsupunktidest möödaminnes Krimmist Ukraina mandriossa liikuda,“ teatas SBU.

Kinnipidamisel võeti venelannalt ära lahingupadrunitega laskmiseks ümber ehitatud traumaatiline püstol ning metoodilised soovitused diversioonigruppide ettevalmistamiseks.

Foto: vk.com/iskra1905