SBU juht: mullu kevadel hoiti ära Bessaraabia rahvavabariigi loomine Odessa oblastis

 (3)
SBU juht: mullu kevadel hoiti ära Bessaraabia rahvavabariigi loomine Odessa oblastis
OdessaFoto: Fred Grinberg, RIA Novosti

Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) juht Vassõl Grõtsak hindab praegust olukorda Odessa oblastis stabiilseks, kuid alati ei ole see nii olnud.

„Loomulikult oleks minu kui SBU juhi poolt sajaprotsendiline garanteerimine liigne enesekindlus. Praegu hindan ma olukorda Odessa oblastis stabiilseks,“ ütles Grõtsak, lisades, et turistid võivad rahulikult Odessasse puhkama sõita, vahendab UNIAN.

Grõtsaki sõnul on viimase kahe aasta jooksul tugevatest separatismi ilmingutest jagusaamiseks ja linna ohutumaks muutmiseks tehtud väga palju.

Grõtsak märkis, et Odessas elavad rahumeelselt koos 115 rahvuse esindajad, kuid mõnede kodanike, sealhulgas Odessa oblasti elanike välismaa eriteenistuste inspireeritud tegevus viis sündmusteni, mis oleksid võinud lõppeda niinimetatud Bessaraabia rahvabariigi loomisega 2015. aastal.

Grõtsaki sõnul viis SBU 2015. aasta kevadel läbi kolmeetapilise puhastuse.

„Enne 2015. aasta aprilli planeeriti õhku lasta kaks silda ja luua Bessaraabia rahvavabariik regiooni üheksa rajooni baasil. Planeeriti roheliste mehikeste sisenemist Transnistria territooriumilt. Seejärel olukorra destabiliseerimist Moldovas, Rumeenias ja hübriidsõda Euroopas,“ ütles Grõtsak.