Saudide juhitav koalitsioon lõikas vahelt lõhkeainet täis paadi ja alustas operatsiooni Jeemenis

 (20)
Saudide juhitav koalitsioon lõikas vahelt lõhkeainet täis paadi ja alustas operatsiooni Jeemenis
Foto: FAISAL AL NASSER, REUTERS

Saudi Araabia juhitav koalitsioon lõikas vahelt ja hävitas Jeemeni Houthi mässuliste poolt teele saadetud lõhkeaineid täis paadi, teatas koalitsiooni kõneisik, kolonel Turki al-Malki. Koalitsioon alustas Jeemenis sõjalist operatsiooni.

Malki sõnul kujutab eilne nurjatud rünnak edasist ohtu regionaalsele ja rahvusvahelisele julgeolekule ning mereteede ja rahvusvahelise kaubanduse ohutusele Pärsia lahel, vahendab Al Jazeera.

„Koalitsiooni merejõud tuvastasid Iraani toetatud terroristliku Houthi rühmituse katse panna toime vahetu agressiooni- ja terroriakt Punase mere lõunaosas, kasutades mehitamata kokkuklopsitud paati ... mis saadeti välja Hodeidah’ provintsist,” teatas Malki.

Saudide juhitud koalitsioon alustas täna sõjalist operatsiooni Jeemeni sadamalinna Hodeidah’ juures „legitiimsete sõjaliste sihtmärkide” vastu, vahendab Reuters.

Koalitsioon teatas, et hävitas neli objekti, mida kasutati kaugjuhtimisega paatide ja meremiinide kokkupanemiseks.

„Neid objekte kasutatakse rünnakute ja terrorioperatsioonide läbiviimiseks, mis ohustavad laevateid ja rahvusvahelist kaubandust Bab al-Mandabi väinas ja Punase mere lõunaosas,” teatas Malki.