Sarkozy: jalgpall on parem kui töökohtumine

 (16)
A bottle of water (C) is seen as it drops near France's President Nicolas Sarkozy who shakes hands with pupils as he arrives at the Charles Fauqueux college in Beauvais, May 25, 2010.   REUTERS/Philippe Wojazer  (REUTERS - Tags: POLITICS EDUCATION)
Reuters/Scanpix

Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy eelistas oma Šveitsi kolleegiga kohtumise asemel vaadata otsustava tähtsusega Prantsusmaa ja Lõuna-Aafrika jalgpalli MMi alagrupimängu.

Sarkozy päevakavas oli märgitud kohtumine Šveitsi Konföderatsiooni liidupresidendi Doris Leuthardiga, kuid Sarkozy kavatseb vaadata hoopis vutimatši, mis otsustab Prantsuse koondise edasipääsu.  

Nii kavandatud kohtumine Leuthardiga kui ka Prantsuse-LAVi alagrupimäng toimuvad samal ajal kell 16 (kl 17 Eesti aja järgi), märgib Agence France-Presse.

Sarkozy administratsioon lükkas kokkusaamise Šveitsi presidendiga „viimasel hetkel tekkinud asjaolude tõttu" edasi 21. juulile.

Prantsusmaa koondise seis on peale 0:0 viiki Uruguayga ja 0:2 kaotust Mehhikole nutune ning edasipääsuvõimalus peaaegu nullilähedane. Lisaks käärib meeskonna sisekliima ning mitmed mängijad on juhtkonnaga tülli pööranud.