Sarisüütajast soomlane: tahtsin midagi korda saata

 (9)
Tikud
Foto: Andres Putting

Soomes astub täna kohtu ette mees, keda süüdistatakse selles, et ta enda poolt üürile võetud korteritele tule otsa pani. Oma teguviisi on mees põhjendanud sellega, et tundis ennast kasutuna ning soovis "midagi korda saata".

Süüdistuse kohaselt tekitas 43-aastane mees eelmise aasta septembris kahes Turu kortermaja korteris põlengud. Korteritesse oli ta enne kogunud kümneid liitreid bensiini, iltasanomat.fi.

Tuletõrjujatel õnnestus tulekahjud enne bensiini plahvatamist kontrolli alla saada.

Samuti kahtlustatakse, et leekidesõber üritas tekitada tulekahju veel kahes korteris ning valmistas ette veelgi nelja korteri süütamist.

Politsei ülekuulamistel selgitas mees, et oli tundnud juba tükk aega, et ta on täiesti saamatu.

"Viimased 20 aastat on mul olnud tunne, et ma peaksin üritama midagi korda saata. Ma ei ole ainult jõudnud selgusele, mis see asi oleks, mida tuleks korda saata," rääkis ta politseinikele.

Idee tulekahjude süütamise osas sai ta septembris. Samuti väitis ta, et tema tegudes ei tohiks näha kättemaksu.

"Mul ei ole tüli ega riidu ühegi inimesega. Ma arvasin, et naabrid pääsevad oma korteritest minema, sest suitsuandurid hoiatavad tulekahju eest varases staadiumis," jätkas ta oma mõttelendu.

Mehele esitati eelmisel nädalal süüdistuskokkuvõte - kaks süütamist, kaks süütamiskatset ja neli avalikku ohtu kujutava kuriteo ettevalmistamist. Õhtupoolikul loetakse ilmselt ette ka kohtuotsus. Juhul, kui talle määratakse täiendav psühhiaatriline ekspertiis, siis vabadusekaotuse pikkust täna ei määrata.