Sama lennufirma Tupolev sõitis Venemaal tänavu kolmandat korda rajalt välja

 (15)
Sama lennufirma Tupolev sõitis Venemaal tänavu kolmandat korda rajalt välja
Reuters/Scanpix

2012. aastal on toimunud mitmeid intsidente Venemaal toodetud lennukitega Tu-204. Enne laupäevast maandumisrajalt väljasõitu ei toonud need aga õnneks kaasa inimohvreid.

Tänavu 3. juunil oli Kaug-Idas Habarovskist Petropavlovsk-Kamtšatski suunas startinud Tu-204 sunnitud lennuväljale naasma ühe mootori ülesütlemise tõttu, teatab Interfax.

6. novembril sõitis lennukompaniile Red Wings kuulunud ja Moskva Vnukovo lennuväljalt saabunud Tu-204 maandumisrajalt välja Jekaterinburgi Koltsovo lennuväljal.

20. detsembril sõitis maandumisrajalt 300 meetri kaugusele välja sama firma sama tüüpi lennuk Novosibirski Tolmatševo lennuväljal. Lennuvälja päästeteenistuse esindaja ütles Interfaxile, et lennukil olid purunenud rehvid.

Red Wings korraldab tšarterreise Moskvast, Arhangelskist, Murmanskist, Sõktõvkarist, Surgutist, Hantõ-Mansiiskist, Nižnevartovskist, Ufast ja teistest Venemaa linnadest Bulgaariasse, Kreekasse, Hispaaniasse, Itaaliasse, Horvaatiasse, Tšehhisse, Türgisse, Egiptusesse ja Marokosse. 2012. aasta juunist korraldab lennufirma ka regulaarreise. Firmal on üheksa Tu-204-tüüpi lennukit.

Tu-204 on Venemaal toodetud keskmise pikkusega vahemaade läbimiseks mõeldud reisilennuk, mis on välja töötatud 1980. aastate lõpus – 1990. aastate alguses Tupolevi konstrueerimisbüroos, vahetamaks välja varasem lennuk Tu-154. Lennuk mahutab kuni 210 reisijat.