Salomoni saari tabas tsunami

 (7)

Vaikse ookeani lõunaosasolevaid, Austraaliast itta jäävaid Salomoni saari tabas peale tugevat merealust maavärinat võimas tsunami.

Esialgsetel andmetel on tillukestest saartest koosneval saarestikul hukkunud vähemalt kaheksa inimest, kuid hukkunute arv võib oluliselt tõusta, teatab BBC.

Kohaliku kriisinõukogu andmetel pühkis laine mõnel pool terved külad lihtsalt minema.

8,0 palline maavärin leidis aset esmaspäeval kohaliku aja järgi kell kolmveerand kaheksa, tsunamihoiatus on antud ka Austraalia kirderannikule, Paapua Uus-Guineale ja ümbruskonna saartele. Maavärina epitsenter asus kümne kilomeetri sügavusel maa all Salomoni saarte pealinnast Honiarast 345 kilomeetri kaugusel loodes.

Kõige hullemini on kannatada saanud Gizo linn, mis asus vaid 45 kilomeetri kaugusel maavärina toimumise kohast. Kohalike elanike sõnul pühkis üle pea ulatuv vesi kõik hooned minema. Lisaks on piirkonnas pidevad järelvärinad. Ühe elaniku sõnul oli laine kolme meetri kõrgune.

Maavärinat oli tunda ka pealinnas Honiaras. Paapua Uus-Guinea elanikud teatasid, et peale maavärinat oli näha, kuidas merevesi kiiresti alanes, seejärel tulid aga suured lained.