Saksamaal tulistas „Reich'i kodanike“ liikumise liige nelja politseinikku

 (15)
Saksamaal tulistas „<em>Reich</em>'i kodanike“ liikumise liige nelja politseinikku
Foto: DANIEL REINHARDT, AFP

Haarangu käigus Saksa Baieri liidumaal Georgensgmündis sai neli politseinikku osaliselt raskelt haavata. Politseinikud tahtsid „Reich'i kodanike“ (Reichsbürger) liikumisse kuuluvalt 49-aastaselt mehelt relvi ära võtta, kuid viimane avas nende pihta ettehoiatamata tule.

Siseministeerium teatas, et niinimetatud „Reichsbürger’i“ seaduslikud relvad taheti viimase ettearvamatuse tõttu kindlasse kohta hoiule võtta, vahendab Der Spiegel.

Mees avas aga kohe politseinike pihta tule. Ta vahistati kergelt haavatuna. Tugevduseks toodi kohale politsei eriüksus.

Alles selle aasta augustis oli Saksimaa-Anhalti liidumaal samasugune juhtum. Siis tulistas „Reichsbürger“ ja endine Mister Saksamaa Adrian Ursache politseinikke, kui nad tahtsid ta elukohast välja tõsta. Puhkes tulevahetus, milles said haavata Ursache ja mitu politseinikku.

"Reichsbürger’ite" liikumise liikmed ei tunnusta Saksamaa Liitvabariiki. Nad väidavad, et Saksa Reich eksisteerib siiamaani. Tihti nõuavad nad sealjuures 1937. aasta piiride taastamist. Nad ei tunnusta praegust põhiseadust, võimuorganeid ega kohtuid ning ei austa ametlikke otsuseid. Mõned neist tegutsevad aktiivselt ka paremäärmuslikes ringkondades. Saksamaa julgeolekuteenistus, põhiseaduse kaitse liiduamet (BfV) pole „Reichsbürger’ite“ arvu avaldanud.